دعوتنامه ویزای شینگن و ویزای کانادا ، معتبر و قابل استعلام

پیکاپ پاسپورت
مراحل پیکاپ پاسپورت چیست؟
دسامبر 30, 2018
راهنمای اخذ ویزای انگلیس
فوریه 24, 2019

دعوتنامه ویزای شینگن و ویزای کانادا ، معتبر و قابل استعلام

دعوت‌نامه

دعوت‌نامه چیست؟

اگر قصد سفر به یکی از کشورهای حوزه شینگن یا اروپایی را داشته باشید باید ویزای کشور مقصد را اخذ کنید. برای اخذ ویزا لازم است تا مدارک ترجمه شده را به سفارت کشور مقصد تحویل دهید. یکی از مدارکی که شما را در این راه یاری می کند و روند اخذ ویزای کشور مقصد را سرعت می بخشد، دعوت‌نامه است.

دعوت‌نامه در حقیقت نامه ای است که از سوی یک فردی که اقامت دائم کشور مقصد را دارد و یا شهروند آن می باشد ارسال می شود. البته این نامه می تواند از سوی یک سازمان، شرکت و یا اشخاص حقوقی نیز باشد. این نامه باید نشان دهد که از شخص برای برنامه ای خاص دعوت شده است.

این نامه باید به صورت رسمی باشد و مهر و موم شده به افسر سفارت تقدیم شود. دعوت‌نامه ای که از سوی دوستان و خویشاوندان ارسال شود، از اعتبار بیشتری برخوردار است. این نامه باید استانداردهایی را داشته باشد تا از سوی افسر سفارت پذیرفته شود.

دعوتنامه انواع مختلفی دارد که با توجه به شرایط خود می توانید اقدام به اخذ یکی از آن ها کنید. دعوتنامه ای که از کانادا ارسال می شود قبل از ارسال باید به تایید رسمی سازمان اسناد رسمی کانادا برسد. وجود این نامه در پرونده اجباری نیست اما در تأثیر مثبتی که برای اخذ ویزا می گذارد تردیدی نیست.

چرا دعوت‌نامه بگیریم؟

برای سفر به کشور مقصد و اخذ هر چه زودتر ویزای کشور مقصد دعوت‌نامه داشته باشید بسیار بهتر است. پس از اخذ این نامه می توانید به راحتی درخواست اخذ ویزای خود را به سفارت ابلاغ کنید. به این ترتیب می توانید ویزای خود را اخذ کرده و سفر خود را آغاز نمایید.

دقت داشته باشید که داشتن دعوتنامه باعث می شود تا نظر افسر سفارت به سوی مثبتی بچرخد و راحت تر ویزا شوید. در این بین برخی از افراد سودجو هستند که با اخذ هزینه های بسیار زیاد، پیشنهاد ارائه این نامه را می دهند. دقت داشته باشید زمانی که این نامه را اخذ می کنید باید استانداردهایی داشته باشد تا موفق به اخذ ویزا شوید.

در کل تنها دلیلی که این نامه را مهم جلوه می دهد تأثیر مثبت آن بر روی پرونده است. گرفتن دعوت‌نامه مهم و تأثیر گذار است اما نه به هر قیمتی! به دقت بررسی کنید تا دچار هیچ مشکلی نشوید و به راحتی بتوانید ویزا بگیرید. با دعوتنامه ای معتبر می توانید در کمترین زمان ممکن ویزا شوید.

چگونه دعوتنامه بگیریم؟

برای این که موفق به اخذ ویزای شینگن یا ویزای کشورهایی مانند کانادا، آمریکا، انگلیس و … شوید می توانید این نامه ارائه دهید. در صورتی که کسی را ندارید تا برای شما دعوت‌نامه ارسال کند و یا با شرکتی در ارتباط نیستید می توانید دعوتنامه خود را از مشاورین مجرب ما بخواهید.

صدور دعوت‌نامه معتبر برای کشور کانادا در کمترین زمان ممکن و با کمترین هزینه توسط مشاورین ماکان سیر آسمان در پشتیبانی سایت وقت سفارت انجام می گیرد. به این ترتیب می توانید این نامه را به سفارت این کشور ارائه دهید و با اخذ ویزا سفر رؤیایی خود را آغاز نمایید.

انواع دعوت‌نامه چیست؟

اگر خویشاوند یا دوستی را در کشور مقصد داشته باشید و شخص مورد نظر شما دارای اقامت دائم این کشور باشد، می توانید از سوی وی دعوتنامه داشته باشید. به این نوع دعوت‌نامه توریستی یا خویشاوندی گفته می شود و اعتبار این دعوت‌نامه از سایرین بالاتر است.

اگر در این دعوت‌نامه شخص فرستنده منزل خویش را به عنوان محل اقامت شما معرفی کرده باشد هم بر اعتبار این دعوتنامه می افزاید. دعوت‌نامه کاری هم نوعی از دعوت‌نامه است که از سوی یک شرکت معتبر تجاری صادر می شود و یا برای این که در یک کنفرانس شرکت کنید ارسال می شود.

دعوت‌نامه تحصیلی هم به شما این امکان را می دهد تا در کشور مقصد به تحصیل بپردازید. دعوتنامه تحصیلی برای افرادی صادر می شود که به دانشگاه های کشور مقصد درخواست داده اند و قصد تحصیل در یکی از این دانشگاه ها را دارند. به این ترتیب شخص می تواند برای تحصیل در کشور مقصد ویزا اخذ کند.

نکات مهم درباره دعوت‌نامه چیست؟

چند نکته درباره دعوتنامه حائز اهمیت است که باید به آن ها اشاره کنیم.

  1. در دعوتنامه باید نام شخص فرستنده و اطلاعات وی ثبت شود.
  2. همراه دعوتنامه اطلاعاتی درباره شهروند فرستنده باشد. این اطلاعات شامل پرداخت مالیات، حقوق دریافتی و … می باشد.
  3. دعوتنامه باید دارای تاریخی مشخص و همچنین امضا باشد.
  4. اطلاعاتی درباره محل اقامت شخص متقاضی در کشور مقصد قید شود. در صورتی که منزل فرستنده دعوتنامه محل اقامت شخص متقاضی باشد.
  5. این نامه باید دارای مهر سازمان اسناد رسمی کشور مقصد باشد تا مورد قبول واقع شود.
  6. اطلاعات کامل شخص متقاضی در دعوتنامه قید شده باشد.
  7. تاریخ انقضای دعوتنامه مشخص باشد.
  8. در صورتی که دعوتنامه کاری است از سوی شرکتی معتبر ارسال شده باشد.
  9. در صورت اخذ دعوتنامه تحصیلی، این دعوتنامه باید دارای مهر و سربرگ رسمی دانشگاه یا مرکز علمی معتبری باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *