دعوت‌نامه
دعوتنامه ویزای شینگن و ویزای کانادا ، معتبر و قابل استعلام
ژانویه 1, 2019
جاذبه های گردشگری ایتالیا
آشنایی با جاذبه های گردشگری ایتالیا
فوریه 26, 2019

راهنمای اخذ ویزای انگلیس

چگونه ویزای انگلیس را اخذ کنیم؟

برای این که بتوانید ویزای انگلیس را اخذ کنید باید ابتدا وقت سفارت انگلیس را داشته باشید. همان طور که می دانید کشورهایی مانند انگلیس، آمریکا، کانادا و … در ایران سفارت خانه ای ندارند و برای مراجعه به سفارت این کشورها باید به کشورهای همسایه ایران مراجعه کرد.

برای اخذ ویزای انگلیس می توان از کشورهای امارات متحده عربی، ترکیه، ارمنستان و … اقدام نمود. پس از این که موفق به اخذ وقت سفارت شدید باید کلیه مدارک خود را به سفارت ارائه دهید. این مدارک باید با توجه به آن چه که سفارت اعلام کرده است ارائه شود.

کلیه مدارک باید به زبان رسمی انگلیسی ترجمه شوند و در یک نسخه کپی به سفارت ارائه شوند. سفارت مدارک را از شما دریافت می کند و بررسی این مدارک را آغاز می کند. مدارکی که ارائه می دهید با توجه به نوع ویزایی که می خواهید متفاوت است. به عنوان مثال برای اخذ ویزای تحصیلی انگلیس باید مدارک تحصیلی خود را نیز ارائه دهید.

پس از این که مدارک را تکمیل کردید باید در سایت آپلود کنید و هزینه صدور ویزا را نیز به صورت آنلاین پرداخت کنید. پس از باید در تاریخی مشخص به سفارت مراجعه کنید تا انگشت نگاری را انجام دهید. پس از انگشت نگاری باید منتظر پاسخ سفارت بمانید.

سفارت پس از دو تا چهار هفته پاسخ خود را به شما ابلاغ می کند. این پاسخ ممکن است مثبت و یا منفی باشد. اگر پاسخ سفارت به درخواست شما مثبت باشد می توانید با ارائه گذرنامه خود به سفارت ویزایتان را دریافت کنید. پس از دریافت ویزا می توانید به سوی کشور انگلیس راهی شوید. اگر سفارت به شما جواب رد داد با برطرف کردن علت ریجکتی پس از دو تا چهار ماه می توانید دوباره برای اخذ ویزا اقدام نمایید.

ویزای انگلیس

چرا به انگلیس سفر کنیم؟

انگلیس یکی از کشورهای زیبا و دیدنی جهان است که می توان به آن سفر کرد. همان طور که می دانید انگلیس یکی از ابرقدرت های جهان است که از گذشته تا کنون مطرح بوده است و در تمام تصمیمات جهانی رأی مهمی داشته است. پایتخت کشور انگلیس شهر دیدنی و زیبای لندن است.

این شهر با جاذبه هایی که دارد هر سال میزبان تعداد زیادی از گردشگران است که برای تفریح وارد این کشور می شوند. گردشگران در این کشور به گشت و گذار می پردازند و البته تعداد زیادی از آن ها هم به تحصیل و یا کار مشغول هستند. لندن با آب و هوایی بارانی و مرطوب یکی از زیباترین شهرهای جهان به حساب می‌آید.

یکی از جاذبه های بی نظیر کشور انگلستان منطقه استون هنج است. این منطقه زیبا و بی نظیر از دو هزار و پانصد سال قبل از میلاد مسیح تا به حال سر پا می باشد. این سنگ های غول پیکر به زیبایی هر چه تمام تر در میان دشتی سبز رنگ در کنار یک دیگر نمایی بی نظیر را پدید آورده است.

از دیگر شهرهای انگلستان که بسیار مشهور است آکسفورد است. آکسفورد با دانشگاهی که در دل آن ساخته شده است به تمام جهان معرفی شد. از قدیمی ترین دانشگاه های جهان می توان به آکسفورد اشاره کرد که از قرن دوازدهم تا به امروز میزبان دانشجویان و اساتید مختلفی بوده است.

یورک، ساحل ژوراسیک، کمبریج، باث، سنت ایوس و … از جمله شهرها و مناطق دیدنی انگلستان هستند که می توان از آن ها دیدن کرد. انگلستان با برترین جاذبه های دیدنی و بی نظیر منتظر است تا شما وارد خاک این کشور شوید. البته نا گفته نماند که اخذ ویزای انگلیس آن قدرها هم آسان نیست.

ویزای انگلیس

انواع ویزای انگلیس چیست؟

ویزای انگلیس در انواع مختلفی ارائه می‌شود که هر کس با توجه به هدف خود از سفر می‌تواند اقدام به اخذ آن کند. ویزای انگلیس توریستی برای زمانی است که بخواهید برای گردش به این کشور سفر کنید و یا این‌که قصد دیدار اقوام را داشته باشید. به‌این‌ترتیب می‌توانید ویزای توریستی انگلیس را اخذ کنید.

ویزای توریستی بیشتر توسط افرادی اخذ می شود که خویشاوندانی در این کشور داشته باشند و یا پدر و مادر افرادی که در انگلیس به کار و یا تحصیل مشغول هستند. ویزای توریستی کوتاه مدت به افراد این امکان را می دهد تا به مدت نود روز در خاک کشور انگلیس اقامت داشته باشند.

ویزای توریستی بلند مدت هم به مسافران این امکان را می‌دهد تا به مدت پنج سال به خاک کشور انگلیس رفت و آمد داشته باشند. به این ترتیب مسافران می توانند با اخذ ویزای چند بار ورود به خاک کشور انگلستان وارد شوند. از دیگر ویزاهای این کشور می توان به ویزای کاری انگلیس اشاره کرد.

ویزای کاری انگلیس به شما این امکان را می دهد تا بتوانید در این کشور به شغل دلخواه خود مشغول شوید. یافتن شغل مناسب در کشور انگلیس کمی دشوار است به همین دلیل باید وقت بگذارید. با اخذ این ویزا می توانید به انگلیس وارد شوید و پس از این که مشغول به کار شدید با گذشت زمان اقدام به اخذ اقامت این کشور نمایید.

ویزای تجاری انگلیس هم برای کسانی قابل اخذ است که قصد تجارت در این کشور را دارند. این دسته از افراد بیشتر صاحبان کسب و کار، تاجران، سرمایه گذاران و … می باشند. به این ترتیب می توانند به راحتی ویزای تجاری انگلیس را اخذ کنند و سفر خود را آغاز کنند. ویزای الحاق به همسر هم توسط کسانی که همسرشان در انگلیس اقامت دارد قابل اخذ است.

 

ویزای انگلیس

همه چیز درباره ویزای تحصیلی انگلیس

برای این که بتوانید در کشور انگلیس تحصیل کنید باید ویزای تحصیلی انگلیس را اخذ کنید. برای اخذ این ویزا باید شرایطی را داشته باشید که شامل موارد زیر است.

  1. ویزای کوتاه مدت انگلیس

این ویزا برای زمانی قابل اخذ است که قصد شرکت در یک دوره آموزشی در کشور انگلیس را داشته باشید. به این ترتیب با استفاده از این ویزا می توانید در کشور انگلیس به مدت شش تا یازده ماه اقامت داشته باشید. با اخذ این ویزا نمی توانید کسی را همراه خود ببرید و یا در مراکز رسمی تحصیلی انگلیس تحصیل کنید.

  1. ویزای دانش آموزی انگلیس

افراد 4 تا 17 سال می توانند برای اخذ این ویزا اقدام کنند. با اخذ این ویزا یکی از افراد خانواده هم می تواند به عنوان سرپرست همراه فرد به کشور انگلیس سفر کند.

  1. ویزای دانشجویی انگلیس

کلیه افراد بالای هفده سال می توانند برای اخذ این ویزا اقدام کنند. با اخذ این ویزا می توانید در یکی از مراکز رسمی کشور انگلستان تحصیل نمایید. در این بازه زمانی همچنین می توانید به مدت محدودی در هفته کار کنید.

  1. ویزای نخبگان انگلیس

این ویزا هم ویژه افراد با استعدادهای درخشان است. این ویزا در سال تنها توسط پانصد نفر از سراسر جهان اخذ می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *