ویزای سنگاپور ، اخذ ویزای آنلاین سنگاپور + مدارک و شرایط 2019

هزینه وقت سفارت
هزینه وقت سفارت
آوریل 29, 2019

ویزای سنگاپور ، اخذ ویزای آنلاین سنگاپور + مدارک و شرایط 2019

ویزای سنگاپور

ویزای سنگاپور

ویزای سنگاپور در ردیف ویزاهای پرطرفدار در کشور ما قرار دارد. هر ساله افراد زیادی از کشور ما به قصد تفریح، ادامه تحصیل یا کار عازم سنگاپور می شوند. به همین بهانه می خواهیم به بحث ویزای سنگاپور بپردازیم. در این مقاله ابتدا اطلاعتی  در مورد کشور سنگاپور ارائه می دهیم؛ در بخش دوم به نحوه اخذ ویزای سنگاپور می پردازیم؛ سپس با انواع ویزای سنگاپور و مدارک لازم برای اخذ ویزای سنگاپور آشنا خواهیم شد و در پایان اطلاعاتی در مورد قیمت ویزای سنگاپور کسب خواهیم کرد.

 

کشور سنگاپور

اگر شما هم از متقاصیان ویزای سنگاپور هستید؛ بد نیست که اطلاعاتی در مورد شرایط و موقعیت کشور سنگاپور کسب کنید. سنگاپور کشوری کوچک در جنوب شرقی آسیا است که از آب و هوایی گرم و مرطوب برخوردار است و بین کشورهای مالزی و اندونزی محصور شده است. مردم سنگاپور به 4 زبان انگلیسی، چینی، مالایی و تامیل صحبت می کنند. مالزی فقط 5 میلیون نفر جمعیت دارد اما علی رغم وسعت و جمعیت کم از نظام اقتصادی ثروتمندی برخودار است. سنگاپور بخش عظیمی از ثروت خود را مرهون صنعت توریسم است. هرساله افراد زیادی از نقاط مختلف دنیا برای بازدید از جزایر متعدد، سواحل شگفت انگیز، پارک های استوایی، مراکز خرید مدرن، باغ وحش های معروف و فرودگاه زیبای چانگی به سنگاپور سفر می کنند. رونق صنعت توریسم در سنگاپور منجر به ایجاد بستر مناسبی برای راه اندازی کسب و کار شده است؛ به گونه ای که افراد نسبتاً زیادی به منظور کار کردن به سنگاپور مهاجرت می کنند. اما سنگاپور علاوه بر پیشرفت در بخش توریسم و اقتصاد در زمینه های علمی نیز رشد چشمگیری داشته است و تعدادی از دانشگاه های این کشور در ردیف برترین دانشگاه های جهان قرار دارند. به همین دلیل دانشجویان بسیاری هم برای ادامه تحصیل سنگاپور را انتخاب می کنند. بنابراین اگر بگوییم که ویزای سنگاپور در کشور ما متقاضیان نسبتاً زیادی دارد؛ اصلاً عجیب نیست. پروسه اخذ ویزا، پروسه ای معین و مشخص است که در بخش بعد به آن می پردازیم.

 

پروسه اخذ ویزای سنگاپور

طبق قوانین دولت سنگاپور، شهروندان کشورهای ایران، چین، هند، لیبی، مصر، مراکش، عراق، میانمار، اردن، سوریه، عربستان سعودی، یمن، سودان، پاکستان، سومالی، تانزانیا، ترکمنستان، آذربایجان، گرجستان، روسیه، بلاروس، ازبکستان، تاجیکستان، اوکراین، قزاقستان، قرقیزستان، افغانستان و مولداوی برای ورود به خاک سنگاپور ملزم به اخذ ویزای سنگاپور هستند. دولت سنگاپور برای متقاضیان به دو صورت حضوری و الکترونیکی ویزا صادر می کند که در ادامه با هر دو روش آشنا می شویم.

اخذ ویزای الکترونیکی سنگاپور

اخذ ویزای الکترونیکی سنگاپور

برای اخذ ویزای الکترونیکی سنگاپور کافی است به سایت singaporevisaonline.sg مراجعه کنید و با تکمیل فرم درخواست ویزای الکترونیکی سنگاپور برای اخذ ویزا اقدام کنید. پروسه اخذ ویزای الکترونیکی بسیار سریع و آسان است.

 

اخذ ویزای سنگاپور از طریق سفارت

برای دریافت ویزای این کشور می توانید به صورت حضوری به سفارت سنگاپور مراجعه کنید و با ارائه مدارک لازم برای اخذ ویزا درخواست دهید. اما چون سنگاپور در ایران سفارت ندارد؛ متقاضیان ایرانی باید به سفارت های سنگاپور واقع در کشورهای دیگر مراجعه کنند بنابراین شاید بهتر باشد که به همان روش الکترونیکی اقدام کنند. لازم به ذکر است که طول پروسه اخذ ویزا بسته به نوع ویزا فرق می کند اما به طور معمول این پروسه بین 10 تا 15 روز زمان می برد. البته نحوه اخذ ویزا نیز با توجه به نوع ویزا ممکن است متفاوت باشد. در ادامه با انواع ویزاها آشنا می شویم.

 

انواع ویزای سنگاپور

به طور کلی ویزای این کشور در سه نوع کاری، تحصیلی و توریستی صادر می شود که دریافت هریک از آنها، شرایط خاص خود را می طلبد. در بخش بعدی اطلاعاتی در مورد شرایط لازم برای اخذ انواع ویزای سنگاپور کسب خواهیم کرد.

 • ویزای تحصیلی سنگاپور

سنگاپور به عنوان دنیای تحقیقات و نوآوری ها شناخته می شود و از این حیث توانسته رتبه هفتم جهان را به خود اختصاص دهد. سنگاپور در مجموع 34 دانشگاه دارد که 6 مورد از آنها دولتی و بقیه خصوصی هستند. شایان ذکر است که دانشگاه ملی سنگاپور و دانشگاه فناوری نانیانگ به ترتیب در رتبه های دوازدهم و سیزدهم جهان قرار دارند. جالب است بدانید که تحصیل در چنین دانشگاهه های تراز اولی هزینه چندان زیادی نیز ندارد. از طرف دیگر دولت سنگاپور برای شهروندان خود حداکثر استانداردهای زندگی را فراهم کرده است. بنابراین افراد با تحصیل در سنگاپور هم از تجهیزات آموزشی مناسبی برخوردار خواهند شد و هم اینکه از استانداردهای زندگی در سنگاپور نیز بهره خواهند برد؛ بدون اینکه مجبور به پرداخت هزینه های گزافی باشند. پس کاملاً طبیعی است که ویزای تحصیلی سنگاپور در ردیف ویزاهای پرطرفدار این کشور باشد. اما برای اخذ ویزای تحصیلی سنگاپور ابتدا باید از دانشگاه مدنظر پذیریش گرفت. برای گرفتن پذیرش تحصیلی باید مدارک لازم اعم از مدارک تحصیلی، ریز نمرات، گواهی سلامت، گواهی عدم سو پیشینه، مدارک شناسایی و مدرک زبان انگلیسی را به دانشگاه موردنظر تحویل داد. در صورتی که دانشگاه مدارک را تایید کند؛ یک گواهی پذیرش تحصیلی برای فرد ارسال می کند. لازم به ذکر است که اگر فرد مدرک زبان نداشته باشد؛ می تواند پس از اخذ پذیرش و ورود به سنگاپور ابتدا در دوره آموزش زبان انگلیسی شرکت کند؛ سپس وارد دانشگاه شود اما بهتر است که از همان ابتدا مدرک زبان بگیرد. شخص پس از دریافت گواهی می تواند برای اخذ ویزای تحصیلی سنگاپور اقدام کند. دارندگان ویزای تحصیلی سنگاپور

می توانند به صورت پاره وقت کار کنند. همچنین دانشجویان دوره دکتری یا فوق لیسانس می توانند با دریافت بورسیه تحصیلی به صورت رایگان تحصیل کنند. البته بالا بودن سطح زبان انگلیسی لازمه اخذ بورسیه است.

 • ویزای کاری سنگاپور

سنگاپور مقصد مناسبی برای نیروهای کاری به حساب می رود چون نرخ بیکاری در این کشور پایین و حدود 2 درصد است؛ همچنین سطح درآمد ماهیانه افراد نسبتاً بالاست. علاوه بر اینها، سنگاپور رتبه اول سهولت در کسب و کار و اخلاق کاری در جهان را به خود اختصاص داده است. در عمل نیز شاهد رشد روزافزون متقاضیان ویزای سنگاپور هستیم؛ متقاضیانی که با رویای پیدا کردن شغلی درخور، کشور محل اقامت خود را ترک می کنند و راهی سنگاپور می شوند. اما برای اخذ ویزای کاری سنگاپور ابتدا باید یک کارفرمای مقیم سنگاپور، فرد را استخدام کند و طی قراردادی، حقوق ماهیانه و بیمه پزشکی شخص را ذکر کند. بیمه باید سالانه 15000 دلار از هزینه های پزشکی فرد را پوشش دهد. میزان حقوق ماهیانه نیز تعیین کننده نوع ویزایی خواهد بود که به فرد تعلق می گیرد. در واقع دولت سنگاپور با توجه به سقف قرارداد افراد، ویزاهای متفاوتی برای آنها صادر می کند. اگر حداقل حقوق ماهانه شخص 3600 دلار ذکر شده باشد؛ ویزای کار EP به وی تعلق خواهد گرفت اما اگر حداقل حقوق 2300 دلار ذکر شده باشد؛ ویزای کار S Pass برای وی صادر خواهد شد. در واقع ویزای کار S Pass سنگاپور برای افراد با مهارت کمتر مانند تکنسین ها صادر می شود که حتماً باید دارای مدرک تحصیلی و سابقه کاری مرتبط باشند. ضمناً مدت اعتبار ویزای کار S Pass دو سال و قابل تمدید است.

 • ویزای همراه دارندگان ویزای کار سنگاپور

شایان ذکر است که دارندگان ویزای کار سنگاپور می توانند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود ویزای همراه بگیرند؛ البته حقوق ماهانه فرد باید بیشتر از 6000 دلار باشد. تحت این شرایط شخص می تواند با مراجعه به اداره مهاجرت سنگاپور تقاضای ویزای همراه دهد. ویزای همراه با نام ویزای DP نیز شناخته می شود. پروسه اخذ ویزای همراه بین 1 تا 2 ماه زمان می برد. بعد از اخذ ویزا، همسر متقاضی با گرفتن اجازه از اداره مهاجرت و اداره کاریابی می تواند در خاک سنگاپور کار کند و فرزندان زیر 18 سال نیز می توانند به تحصیل بپردازند.

 • ویزای توریستی سنگاپور

ویزای توریستی سنگاپور یکی از پرطرفدارترین ویزاهای توریستی دنیا است و به افرادی تعلق می گیرد که برای تفریح به این کشور سفر می کنند. مدت اعتبار ویزای توریستی سنگاپور یک ماه است. ویزای توریستی سنگاپور به دو صورت فوری و عادی قابل دریافت است. ضمناً دارندگان ویزای توریستی سنگاپور حق کار یا تحصیل در خاک سنگاپور را ندارند.

تا اینجا با انواع ویزای سنگاپور و نحوه اخذ ویزای سنگاپور آشنا شدیم. در بخش بعدی خواهیم دید که برای اخذ ویزای سنگاپور به چه مدارکی نیاز داریم.

 

مدارک لازم برای اخذ ویزای سنگاپور

مدارک لازم برای اخذ ویزای سنگاپور بسته به نوع ویزا متفاوت است. به عنوان مثال مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی عبارتند از:

 • فرم درخواست ویزای توریستی سنگاپور
 • اصل و تصویر مدارک شناسایی
 • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
 • آدرس دقیق محل سکونت و محل کار
 • رسید رزرو بلیط رفت و برگشت
 • رسید رزرو هتل در سنگاپور
 • رسید پرداخت هزینه صدور ویزای سنگاپور
 • یک قطعه عکس پرسنلی

اما برای دریافت ویزای کاری سنگاپور باید مدارک زیر را فراهم کرد:

 • فرم درخواست کار در سنگاپور
 • مدارک شناسایی
 • مدارک تحصیلی
 • پاسپورت و سایر پاسپورت های قدیمی
 • انگیزه نامه
 • برنامه سفر
 • بیمه نامه مسافرتی
 • مدارک ازدواج در صورت تاهل
 • مدارک دال بر وضعیت اقتصادی
 • دو قطعه عکس پرسنلی

ضمناً برای اخذ ویزای همراه دارندگان ویزای کار باید مدارک زیر را تحویل داد:

 • فرم درخواست ویزای همراه
 • فیش حقوقی یک ماه اخیر
 • سند ازدواج
 • مدارک شناسایی همسر و فرزندان
 • گواهی ثبت نام فرزندان در مدارس سنگاپور در صورت وجود
 • ریز نمرات

و برای دریافت ویزای تحصیلی سنگاپور باید مدارک زیر را ارائه داد:

 • گواهی پذیرش تحصیلی
 • مدرک زبان انگلیسی در صورت وجود
 • مدارک شناسایی
 • مدارک تحصیلی
 • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
 • مدارک داال بر تکمن مالی

 

قیمت ویزای سنگاپور

قیمت ویزای سنگاپور نیز به نوع ویزا بستگی دارد. به عنوان مثال قیمت ویزای توریستی سنگاپور 80 دلار سنگاپور اما قیمت ویزای کاری 100 دلار سنگاپور است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *