وقت فوری سفارت سوئد
از وقت فوری سفارت سوئد تا سفر به استکهلم
دسامبر 24, 2018
ویزای لهستان تضمینی
سفر به لهستان با ویزای لهستان تضمینی
دسامبر 26, 2018

راهنمای اخذ ویزای فرانسه

ویزای فرانسه

انواع ویزای فرانسه چیست؟

ویزای فرانسه انواع مختلفی دارد که با توجه به هدف سفر باید برای اخذ آن ها اقدام کرد. ویزای توریستی فرانسه یا همان ویزای شینگن برای زمانی است که قصد گردش و یا دیدار اقوام در کشور فرانسه را دارید. این ویزا خود انواع مختلفی دارد که می توانید یکی از آن ها را اخذ کنید.

ویزای تجاری هم تنها با مدارکی که نشان دهند شما صاحب شغلی هستید و یا برای شرکت در جلسه ای خاص می خواهید به این کشور مراجعه نمایید، قابل اخذ است. البته افرادی هم که جویای کار هستند پس از یافتن کار در کشور فرانسه با نامه ای از شرکت مورد نظر می توانند برای اخذ این ویزا اقدام کنند.

ویزای الحاق به همسر، ویزای تحصیلی و … نیز از انواع ویزاهایی است که می توانید برای اخذ آن اقدام کنید. این ویزا به مسافران این امکان را می دهد تا در مدت زمان محدودی به گشت و گذار و اقامت در خاک کشور فرانسه بپردازند.

راهنمای اخذ ویزای فرانسه

برای این که موفق به اخذ ویزای فرانسه شوید باید اطلاعات جامع و کاملی را در این باره داشته باشید. با ویزای فرانسه می توانید در کمترین مدت ممکن به این کشور سفر کنید و از جاذبه های دیدنی آن لذت ببرید. برای اخذ ویزای فرانسه باید اطلاعاتی داشته باشید که مانند چراغ راه شما را روشن کنند.

ابتدا باید بدانید که چه مراحلی را پیش رو دارد. برای اخذ ویزای فرانسه باید در اولین گام نوع ویزای خود را مشخص کنید. نوع ویزای درخواستی شما با توجه به هدف شما از سفر مشخص می شود. اگر قصد انجام کار و تجارت را دارید باید برای ویزای تجاری اقدام کنید و اگر تنها برای گردش و یا دیدار اقوام می خواهید به فرانسه سفر کنید، باید ویزای توریستی اخذ کنید.

همان طور که می دانید کشور فرانسه در حوزه شینگن قرار دارد و به این ترتیب برای سفر به این کشور باید ویزای شینگن فرانسه را اخذ کنید. با اخذ ویزای فرانسه علاوه بر این که می توانید در کشور فرانسه به گردش بپردازید، به بیست و پنج کشور دیگر حوزه شینگن نیز می توانید سفر کنید.

البته انقضای ویزای شینگن محدود است و با توجه به آن باید برنامه سفر خود را تنظیم کنید. پس از انتخاب نوع ویزای خود باید ابتدا وقت سفارت فرانسه را بگیرید. این وقت مشخص می کند که شما در چه تاریخ و ساعتی به سفارت مراجعه نمایید تا موفق به اخذ ویزای فرانسه شوید.

پس از این که وقت سفارت فرانسه را اخذ کردید باید مدارکی که مورد قبول سفارت است را تهیه کنید. این مدارک باید ترجمه شوند و با چیدمانی خاص به سفارت تحویل داده شوند. پس از این که این مدارک را به سفارت تحویل دادید می توانید منتظر پاسخ سفارت بمانید.

ویزای فرانسه

آدرس سفارت فرانسه در تهران

خوشبختانه فرانسه در ایران سفارت خانه دارد و مسافران می توانند به راحتی با مراجعه به این مکان برای اخذ ویزای فرانسه درخواست دهند. سفارت فرانسه در تهران، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک 64 قرار دارد و مسافران می توانند به این مرکز مراجعه نمایند.

مشاورین ما این جا هستند تا شما را در این زاه یاری کنند. مشاورین ماکان سیر آسمان در پشتیبانی سایت وقت سفارت اینجا هستند تا شما را در این راه یاری کنند. با ما همراه شوید تا هیچ ابهامی در این راه برای شما نماند.

آدرس جدید vfs  در تهران

با توجه به افزایش تعداد تقاضاهای اخذ ویزای فرانسه، سفارت رسیدگی به پرونده های ویزا و اخذ اطلاعات از متقاضیان را به مرکزی به نام VFS سپرد. به این ترتیب متقاضیان می توانند به این مرکز مراجعه کنند و اموری مانند تحویل مدارک و انگشت نگاری را در این مکان انجام دهند.

در آخر VFS کلیه پرونده ها را به سفارت می فرستد و تصمیم نهایی برای صدور و یا عدم صدور ویزا توسط سفارت اتخاذ می شود. مردم به راحتی با مراجعه به این سازمان که در تهران، خیابان موسوی نژاد، میدان هروی، خیابان گلستان پنجم، هروی سنتر در طبقه پنجم واقع شده است، درخواست خود را ارائه دهند.

البته همان طور که گفته شد برای مراجعه به این مرکز نیز باید وقت سفارت فرانسه داشته باشید. در حقیقت ارائه وقت سفارت به این منظور است که مسافران در رأس تاریخ و ساعتی مشخص به این مرکز مراجعه کنند و نظم هر چه بیشتری برای دریافت مدارک در این مرکز برقرار شود.

ویزای فرانسه

مدت زمان اخذ ویزای فرانسه

برای اخذ ویزای فرانسه به دو عامل زمان نیاز دارید. اولی برای اخذ وقت سفارت و دومی هم به مدت زمان پاسخگویی سفارت به درخواست شما بستگی دارد. شما با توجه به برنامه سفری خود باید اقدام به اخذ وقت سفارت کنید. این وقت سفارت می تواند در دو حالت عادی و فوری باشد.

وقت سفارت عادی امکان ورود شما به سفارت را تا یک ماه افزایش می دهد. اما در وقت سفارت فوری شما می توانید در کمتر از دو هفته وارد سفارت شوید. با اخذ وقت سفارت عادی فرانسه مدت زمان بیشتری برای آماده کردن مدارک و ارائه آن ها به سفارت دارید.

مدت زمانی هم که طول می کشد تا سفارت به درخواست ویزای شما پاسخ دهد بین دو تا چهار هفته است. این مدت زمان صرف بررسی دقیق پرونده شما می شود. سفارت در این بازه زمانی کلیه مدارک شما را بررسی می کند و در صورتی که نقصی در آن بیابد درخواست شما را رد خواهد کرد.

البته با توجه به برنامه سفر خود و تعطیلات بهتر است که زودتر اقدام کنید. در فصل تابستان و ایام نوروز درخواست متقاضیان برای اخذ ویزای فرانسه بیشتر می شود در نتیجه بهتر است که زودتر برای اخذ وقت سفارت فرانسه اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *