ویزای کانادا , ویزای مولتی تضمینی کانادا

ویزای شینگن لهستان
جولای 24, 2018
وقت سفارت کانادا
وقت سفارت کانادا , ثبت نام ویزای مولتی 5 ساله کانادا
جولای 29, 2018

ویزای کانادا , ویزای مولتی تضمینی کانادا

ویزای کانادا

در این مطلب قصد داریم تا به صورت مفصل درباره ویزای کانادا را با شما در میان بگذاریم پس در صورتی که قصد سفر به این کشور را دارید بهتر است همه چیز را درباره ی ویزای کانادا بدانید.

ویزای کانادا

به طور کلی از نظر کشور کانادا کسانی که تابعیت این کشور را ندارند و برای بازدید از کشور وارد این کشور می‍شوند توریست محسوب می‍شوند. این کشور سالانه بیش از سی و پنج هزار نفر را به عنوان توریست پذیرا می‍باشد. در ادامه درباره انواع ویزاهایی که میتوان به عنوان توریست از کشور کانادا اخذ کرد به تفصیل گقته شده است. کشور کانادا که شمال آن منطقه ای سردسیر می باشد و اکثر آن ها فرانسوی زبان هستند کشوری توریست پذیر و پر شور و نشاط است. شهر تورنتو که به عنوان پایتخت اقتصادی این کشور شناخته می شود جاذبه های زیادی برای گردشگران از سراسر جهان دارد.

انواع ویزای کانادا

انواع ویزای کانادا

شما به عنوان توریست  متقاضی سفر به کانادا ، به طور کلی به چهار روش زیر می توانید ویزای مولتی کانادا را اخذ کنید.پس با ما همراه باشید:

 1. ویزای ترانزیت کانادا

  ممکن است تحت شرایطی شما قصد ورود به کانادا را داشته باشید و تنها کمتر از 48 ساعت بخواهید در این کشور وقت بگذرانید. با این تفسیر شما میتوانید از این ویزا استفاده کنید. ویزای ترانزیت کانادا رایگان می باشد.

 2. ویزای یک بار ورود کانادا

  این ویزا که به آن Single Entry نیز گقته می شود، به شما این فرصت را میدهد تا پس از صادر شدن آن تنها یک بار وارد کشور کانادا شوید. شما با داشتن این ویزا که حدودا 133 روز طول می کشد تا صادر گردد پس از خروج شما از این کشور دیگر اعتباری نخواهد داشت.

 3. ویزای مولتی یا پنج ساله کانادا

  این ویزا به تشخیص سفارت برای شما صادر می شود. به طور کلی اعتبار این ویزا پنج ماه است اما شما در هر بار ورود باید در کمتر از شش ماه از این کشور خارج شوید. در واقع هر اقامت شما در این کشور طی پنج سال باید کمتر از شش ماه باشد. البته در برخی مواقع به تشخیص سفارت مدت اقامت شما ممکن است کمتر از پنج ماه نیز تعیین گردد.

 4. سوپر ویزای کانادا (برای والدین)

  این نوع ویزا برای والدین و یا پدربزرگ و مادربزرگ افرادی که اقامت دائم یا موقت این کشور را دارندصادر می شود. اعتبار این ویزا ده ساله است اما به دلیل این که پاسپورت های ایرانی اعتباری پنج ساله دارند برای ایران پنج ساله صادر می شود. شما با اخذ این ویزا می توانید به مدت یک یا دو سال در این کشور اقامت کنید.

 مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی کانادا

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی کانادا

یکی از مواردی که در روند اخذ ویزای کانادا بسیار اهمیت بالایی دارد ، چیدمان صحیح مدارک طبق دستورات خود سفارت کانادا می باشد. دقت کنید که در جمع اوری و آماده سازی مدارک برای ارائه به سفارت کانادا تنبلی نکنید و با دقت و استفاده از مشاوره کارشناسان مجرب ویزابان این کار را انجام دهید.

ویزای توریستی کانادا

 • اصل پاسپورت های قدیم و جدید( اسکن صفحه اول و تمامی صفحاتی که مهر ورود و خروج دارند الزامی است.)
 • شناسنامه هر یک از متقاضیان
 • سند ازدواج( در صورتیکه زن و شوهر با یکدیگر اقدام کنند. )
 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • تکمیل فرم اطلاعات خانوادگی
 • دو قطعه عکس با زمینه سفید
 • مدارک شغلی(ارائه هر یک از جواز مغازه، نامه اشتغال به کار و مجوز کسب و کار بر اساس نوع شغل افراد الزامی است. )
 • سند مالکیت
 • رزرو بلیط رفت و برگشت
 • دعوتنامه( در صورتیکه دعوتنامه ندارید، کپی تاییدیه رزرو هتل الزامی است. )

باید توجه داشته باشید که:

 1. تمامی مدارک گفته شده باید ترجمه شده و با مهر دالترجمه رسمی و دادگستری ارائه شود.
 2. پس از تهیه چک لیست از تمامی مدارک اسکن تهیه کنید.
 3. برای دریافت سوپر ویزا علاوه بر مدارک بالا باید مدارک ویزای موقت و دائم فرزندتان نیز ارائه شود.
 4. در صورتی که فرزندتان زیر 18 سال شما به تنهایی و یا با همراهی شما قصد سفر داشته باشد، رضایت نامه کتبی والدین الزامی است.

روند اخذ ویزای توریستی کانادا

روند اخذ ویزای توریستی کانادا :

پس از تهیه مدارک بالا به صورت اسکن شده و تهیه چک لیست ما به صورت آنلاین برای شما اقدام به درخواست وقت سفارت کانادا می کنیم. پس ثبت درخواست و پرداخت هزینه های سفارت نامه ای جهت مراجعه درخواست کننده به    Visa application center ارسال می شود. حضور فرد درخواست کننده جهت انگشت نگاری به این مرکز الزامی است. پس از انجام انگشت نگاری پرونده شما ثبت می شود و بررسی آن از سوی سفارت آغاز میگردد که از 2 هفته تا شش ماه این روند طول می کشد. پس از آن نامه ای از سفارت ارسال می شود که شما باید به همان مرکز انگشت نگاری مراجعه کرده و با ارائه پاسپورت خود ویزایتان را تحویل بگیرید.

نکته مهم این است که شما با ثبت اطلاعات خود در سیستم یک Tracking ID دریافت میکنید که با مراجعه به سایت می توانید وضعیت پرونده خود را بررسی کنید. همچنین در صورتی که فرد وکیل داشته باشد جهت دریافت ویزای خود وکیل وی می تواند با پاسپورت رسمی شخص درخواست کننده ویزا به Visa application center مراجعه کند.

جهت مشاوره ویزای کانادا و وقت سفارت با مشاوران ما تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *