وقت سفارت لهستان توریستی و تجاری فوری

ویزای شینگن بلژیک
ویزای شینگن بلژیک ، قیمت ویزای توریستی بلژیک
جولای 22, 2018
ویزای شینگن لهستان
جولای 24, 2018

وقت سفارت لهستان توریستی و تجاری فوری

وقت سفارت لهستان

وقت سفارت لهستان یکی از مباحث رایج در دنیای مهاجرت است زیرا لهستان یکی از مقاصد اصلی افرادی است که تصمیم می گیرند از کشورهای کمتر توسعه یافته آسیایی به یک کشور نسبتاً پیشرفته اروپایی مهاجرت کنند. از طرف دیگر ورود به لهستان مستلزم اخذ ویزای لهستان است که برای دریافت ویزای لهستان باید به سفارت لهستان مراجعه کرد. بنابراین گرفتن وقت سفارت لهستان یکی از امور اصلی است که مسافران لهستان باید به آن بپردازند.

مشاوره رایگان و تخصصی اخذ ویزای لهستان : 7-22360894-021

وقت سفارت لهستان :

روند رزرو وقت سفارت لهستان و اخذ ویزای لهستان مطابق با قوانین دولت لهستان است؛ پروسه ای که کاملاً تعریف شده است اما اگر فکر می کنید که دارای اطلاعات لازم جهت انجام این امر نیستید بهتر است که از متخصصین و مشاوران کاربلد و حرفه ای کمک بگیرید. در هر حال بد نیست که خود شما نیز از روند گرفتن وقت سفارت لهستان مطلع شوید؛ بدین منظور پیشنهاد می کنیم که این مقاله را مطالعه کنید. در این مطلب ابتدا در رابطه با دو مورد از ویزاهای پرطرفدار لهستان یعنی ویزاهای کاری و تحصیلی این کشور صحبت می کنیم؛ سپس به پروسه گرفتن وقت سفارت لهستان می پردازیم.

انواع ویزای لهستان :

بدون تردید یکی از مهمترین مراحل زندگی هر فردی، مرحله ای است که در جست و جوی شغلی مناسب است زیرا کار هر فردی می تواند بخش عمده ای از آینده وی را تحت تاثیر قرار دهد. به همین دلیل عده زیادی از مردم جهان بخصوص مردم کشورهای کمتر توسعه یافته به امید پیدا کردن کار ایده آل خود تصمیم می گیرند که کشور محل اقامت خود را ترک و به یک کشور بیگانه سفر کنند. لهستان یکی از کشورهایی است که معمولاً میزبان این گروه از افراد می باشد. در واقع لهستان مانند آلمان و آفریقای جنوبی از استخدام نیروهای متخصص خارجی استقبال می کند.

انواع ویزای لهستان

ویزای کاری لهستان :

طبق قوانین دولت لهستان، افراد متخصص خارجی برای کار کردن در لهستان باید ویزای کاری لهستان را دریافت کرده باشند. به همین دلیل عده زیادی از متقاضیان وقت سفارت لهستان، خواستار ویزای کاری لهستان هستند. اما سفارت فقط برای افرادی که دارای دعوتنامه کاری هستند؛ ویزای کاری صادر می کند. در حقیقت قوانین حاکم بر صدور ویزای کاری لهستان پیرو قوانین اتحادیه اروپا است که طبق این قوانین متقاضیان ویزای کاری باید از طرف یک کارفرمای مقیم کشور مقصد، دعوتنامه کاری دریافت کرده باشند.

اما طبق همین قوانین، شهروندان کشور مقصد و بعد شهروندان سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای استخدام در اولویت هستند. بنابراین یک کارفرمای مقیم لهستان اگر بتواند نشان دهد که بنگاه اقتصادی وی از سوددهی کافی برخوردار هست و می تواند نیروی کاری جدید استخدام کند؛ ابتدا باید لهستانی ها و بعد شهروندان اتحادیه اروپا را در اولویت قرار دهد؛ بدین ترتیب که ابتدا سه ماه در لهستان و سپس سه ماه دیگر در کل کشورهای عضو اتحادیه اروپا، آگهی استخدام دهد. در هر مرحله ای که یک داوطلب دارای صلاحیت پیدا شد؛ کارفرما باید وی را جذب کند اما اگر چنین داوطلبی پیدا نشد؛ آنگاه کارفرما می تواند برای فردی که مقیم کشوری خارج از اتحادیه اروپا است؛ دعوتنامه کاری بفرستد و با وی قرارداد ببندد.

همچنین در قرارداد باید ذکر شود که تمام هزینه های زندگی فرد موردنظر در کشور لهستان را خواهد پرداخت. تحت این شرایط فرد می تواند به قصد اخذ ویزای کاری، اقدام به رزرو وقت سفارت لهستان کند. بنابراین روند اخذ ویزای کاری لهستان خیلی سخت است چون بعید به نظر می رسد که بعد از شش ماه نشر آگهی در لهستان و کل کشورهای عضو اتحادیه اروپا، هیچ داوطلب واجدشرایطی پیدا نشود؛ مگر اینکه کارفرما شرایط مندرج در آگهی را درست مطابق با مشخصات فردی ذکر کند که خارج از اتحادیه اروپا زندگی می کند. به عنوان مثال اگر ذکر کند که به یک آشپز مسلط به زبان فارسی و حرفه ای در طبخ غذاهای ایرانی نیاز داریم تا مثلاً فقط با شرایط یک شخص ایرانی مطابقت داشته باشد که این امر نیز مستلزم آشنایی قبلی متقاضی با کارفرما است.

وقت سفارت لهستان به همراه تکمیل فرم و راهنمایی چیدمان مدارک

ویزای تحصیلی لهستان :

با توجه به سختی اخذ ویزای کاری لهستان، جمعیت کثیری برای مهاجرت به لهستان سعی می کنند که ویزای تحصیلی این کشور را دریافت کنند. البته متقاضی ویزای تحصیلی لهستان حتماً باید از یکی از مراکز آموزش عالی این کشور پذیرش تحصیلی بگیرد. از طرف دیگر فرد حتماً باید دارای مدرک زبان انگلیسی باشد اما اگر مدرک زبان نداشته باشد می تواند پس از ورود به لهستان ابتدا به مدت دو سال دوره های آموزش زبان انگلیسی را بگذراند. تحت این شرایط فرد می تواند به منظور اخذ ویزای تحصیلی، اقدام به رزرو وقت سفارت لهستان کند.

فردی که در نهایت موفق به دریافت ویزای تحصیلی لهستان می شود؛ در حین تحصیل می تواند به امور پاره وقت نیز بپردازد. طبق قوانین حاکم بر نظام آموزش عالی لهستان، دانشجویان مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به ترتیب می توانند هفته ای ۱۰، ۲۰ و ۳۰ ساعت کار کنند. همچنین بعد از فارغ التحصیلی می توانند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند که در این صورت اگر پنج سال در لهستان کار کنند و هیچ بدهی مالیاتی نداشته باشند؛ در نهایت می توانند اقامت دائم لهستان را دریافت کنند.

ویزای تحصیلی لهستان

روند گرفتن وقت سفارت لهستان

از آنجایی که ویزای لهستان دارای متقاضیان زیادی است باید دقت داشت که به موقع برای گرفتن وقت سفارت لهستان اقدام کرد. روند انجام کار بدین ترتیب است که ابتدا باید در سایت رسمی سفارت لهستان ثبت نام کرد و تقاضای خود را به صورت آنلاین عنوان کرد. برای ارائه تقاضا باید فرم درخواست ویزای لهستان را به صورت آنلاین تکمیل و ارسال کرد. سپس باید با توجه به جدول وقت های آزاد سفارت و تاریخ پرواز، بهترین وقت ممکن را انتخاب نمود. در این مرحله باید منتظر تایید وقت انتخابی از طرف سفارت ماند که سفارت با ارسال یک ایمیل، موافقت خود را اعلام خواهد کرد.

بعد از رزرو وقت سفارت لهستان امکان تغییر وقت وجود ندارد و شخص موظف خواهد بود که در موعد مقرر حضوراً به سفارت مراجعه کند. عدم مراجعه فرد به معنای کنسل شدن وقت است که در این صورت سفارت تا سه ماه آتی به شخص وقت مجدد نیز نخواهد داد.

جهت مشاوره و اخذ وقت سفارت کشورهای مختلف با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *